Looge soe ja hubane õhustik LED-valgustitega
Neist videotest leiate teavet LED-tehnoloogia põhitõdede kohta
Uurige järele, millised on LED-tehnoloogiale üleminemise eelised ja tutvuge erinevate pirnidega.
1:01
Säästke õige valgustuse abil.
0:48
Lisateave pirni ereduse ja õige pirni valimise kohta.
0:40
Lisateave meie kestvamate LED-pirnide kohta.
0:50
Uurige järele, millist kahte reguleeritavate LED-lambipirnide liiki me pakume.
0:47
Eri tubades on vaja kasutada erinevaid pirne. Lisateave soklite, kujude ja ühenduste kohta.
0:47
Lisateave selle kohta, kuidas mõjutab pirni värvitemperatuur toa õhustikku.
0:41
LED-pirnide kohta on liikvel arvukalt müüte ja eksiarvamusi.
On aeg faktikontrolliks.
Esimesed turule toodud LED-pirnid tootsid väga vähe valget valgust. Paljud inimesed arvavad, et see on nii ka tänapäeval.
Kuid LED-tehnoloogia on märkimisväärselt edasi arenenud. Tänapäevased Philipsi LED-valgustid toodavad rohkelt valge eri toone alates soojast kollakast valgest kuni jaheda sinaka valgeni. Näiteks saate otsustada sellise LED-valgusti kasuks, mille ere ja soe valgus ei jää millegi poolest alla vanamoodsale lambipirnile, või muretseda endale loomulikku valgust matkiva valgusti. Valgusti valge valguse tooni leiate pakendilt.
Sageli aetakse omavahel segi pirni võimsus vattides (W) ja selle eredus, kuna vanamoodsate pirnide puhul olid pirni võimsus ja eredus tihedalt seotud.
Võtke arvesse, et vatt ei ole eredust tähistav ühik, vaid näitab hoopis voolutarvet. LED-pirnid annavad samal hulgal valgust kui tavalised lambipirnid. LED-pirnide ostmisel pöörake tähelepanu pirni valgusvoole, mida mõõdetakse luumenites (lm). Leiate selle pakendilt. Teie mugavuse huvides oleme pakendile märkinud ka võrdväärse hõõglambi võimsuse vattides, kuna usume, et see võib teid otsustamisel aidata.
Viimasel ajal on turule jõudnud arvukalt halva kvaliteediga LED-pirne, millest paljud hakkavad märgatavalt tuhmuma juba pärast aastast kasutamist.
Philipsi LED-valgustid on töötatud välja andma pidevat ja ühtlast valgust pika aja jooksul. Seetõttu on need pea kogu tööea vältel sama eredad kui ostmise hetkel. Philipsi LED-valgustite tööiga on 15 000–20 000 tundi ehk umbes 15 aastat*.
* Keskmine tööiga, kui pirni kasutatakse 2,7 tundi ööpäevas
Esimesed LED-pirnid olid tavapirnidest märkimisväärselt kallimad.
Täna ei ole LED-pirnide ja tavapirnide hinnavahe enam nii suur, kuid LED-tehnoloogia kasutab vähem elektrid ja kestab kauem, mistõttu on tegu arukama valikuga. Philipsi LED-pirnid kestavad kuni 15 000–20 000 tundi, mis tähendab, et kui kasutate pirni keskmiselt 2,7 tundi ööpäevas, võib see kesta 15 aastat. Kui pirn põleb päevas kolm ja pool tundi, kestab see kuni 15 aastat. Philipsi LED-pirnid kasutavad kuni 80% vähem elektrit kui tavalised lambipirnid. See tähendab, et saate märgatavalt kokku hoida ka elektriarvete pealt.
Paljud arvavad, et LED-valgusteid ei saa hämardada ega reguleerida.
Tegelikult saab küll. LED-tehnoloogia on digitaalne, mistõttu saab seda lülitada sisse ja välja. Kuid mitte igat LED-pirni ei saa hämardada. Kui soovite kasutada hämardit, peaksite ostma hämardatavad pirnid. Otsige pakendilt hämardatavust tähistavat logo. Sageli saate jätkata juba olemasoleva hämarduslüliti kasutamist. Samuti on veebis saadaval hämarduslülitite loend, millest saate kontrollida, kas LED-valgusti ühildub teie hämardiga.
Mõni inimene arvab, et LED-valgus on silmadele kahjulik.
LED-valgustid on silmadele täpselt sama ohutud kui muud kunstlikud valgusallikad. LED-lamp ei ole laser, mille valgus on koondatud ühte punkti, ning selle valguse intensiivsus on võrreldav tavapirnide ja halogeenlampidega. Lisaks ei sisalda LED-pirnid elavhõbedat, pliid ega muid mürgiseid aineid. Ning need on täielikult ringlussevõetavad.